Производителот на звучници во Шкотска, Fyne Audio, влегува во пазарот за звучници за станбени инсталации, отворајќи ги со пет модели во таванот / во идот, врз основа на буџетот на марката и традиционалните звучници на средно ниво.

Повеќе "

Сопствениот милениумски писател на Хифи Пиг, Хари Смит, ни дава помлад поглед на аудио-видео-шоуто Варшава 2019.

Повеќе "

Во петок 29th и Сабота 30th ноември Централниот изложбен салон на KJ West West ќе биде домаќин на викенд на специјални презентации, семинари и демонстрации кои се фокусираат на сите аналогни работи.

Повеќе "

Фурутхек објави нов кабел за звучници за микро-метарски кабли, без струја за професионални студија или простории за слушање дома.

Повеќе "

Astell & Kern воведе нов преносен играч со hi-res инспириран од компанијата AK120 од 2013.

Повеќе "

Кабелот MCRU Ultimate за прв пат се појави пред пет години, а компанијата Хадерсфилд, компанија со седиште во Велика Британија соопшти дека оттогаш подобрува за тоа.

Повеќе "

RiCables се дизајнирани и произведени во Олегио, во близина на Милано.

Повеќе "

Втора само во Европа по Хајнд Ен Минхен, за чистата скала, Аудио Видео шоу Варшава е огромно шоу на Хифи. Во моментов работиме на нашиот голем извештај, но имајте спринт околу Златниот лале, Радисон Собиески и Националниот стадион со г-ѓа Хифи Пиг и видете какви богатства можете да ги најдете!

Повеќе "

Британскиот производител Hifi, Exposure Electronics го најави назначувањето на нивниот нов дистрибутер во Русија, Prime Solutions.

Повеќе "

Модулот за дигитален аудио DA2 е најновиот и најнапредниот модул на Мекинтош за обработка на дигиталниот аудио. Тој доаѓа како стандард во нивните пред-засилувачи C53 и C2700.

Повеќе "

SOtM користеле модул за засилувач од класа Д во куќата, за кој тие велат дека е „својствено различен од другите“ за нивниот нов засилувач sPA-1000.

Повеќе "

Британскиот аудио бренд, Quad, лансира нова верзија на нивниот интегрален засилувач Vena II.

Повеќе "

Изградена за да обезбеди база за звучници за влезните серии на ATC, неговите централни звучници C1C и C3C, звучниците на wallидовите на HTS сериите и сите, освен најголемите системи за сателитски звучници, новиот C1 Sub Mk 2 е компактен дизајн со вистинска дрво, фурниран рачно вграден возач на бас 12 ”ATC и целосно дискретен засилувач за напојување ATC 200W MOSFET.

Повеќе "

Штотуку се вративме од апсолутно неверојатното аудио видео шоу Варшава 2019, имаме повеќе извештаи што треба да ги следиме и ќе се фокусираме на звукот и деталите на менувачот во повеќе од нив, но, засега, празнирајте ги очите на оваа парада на lубов и некои од најдобро гледаните простории на хифи, кои би можеле да се надевате дека ќе ги најдете во емисија!

Повеќе "

Аудио-компанијата порано позната како MrSpeakers сега е наречена Дан Кларк Аудио.

Повеќе "

Писателот на Hifi Pig, Иан Рингстед, дава свои ставови за неодамнешното шоу на Копенхаген, 2019.

Повеќе "

Meridian Audio го лансираше својот најнов звучник од опсегот Архитектонски, DSP750 In-Wall Digital Active звучникот.

Повеќе "

Синтезис, италијански бренд Хифи, специјализиран за електроника на вентили, ќе гостува на Националниот стадион во Скајбокс 122 и 125.

Повеќе "

Веб-аналитика во реално време
грешка: Непослушен, непослушен. Содржината е заштитена !!